Paz. May 26th, 2019

Android Gizli Oyunlar

Android telefon kullanıcıları bir bölgeye misafir gittiğinde veya boşta kaldıklarında canları sıkılmaktadır. Android telefonunuzdaki gizli oyunları ile boş zamanlarınızı geçirebileceğinizi biliyormusunuz ? Bu oyunlar sistem dosyası içine gömülmüş ve silinmeyen eğlenceli oyunlardır.

Marshmallow Bird

Android 6.0 marshmallow sürümüyle gelen flappy bir benzeri oyundur.  Flappy bir zamanında çıkmış ve kullanıcıların şikayetleri üzerine yapımcısı tarafından kaldırılmış efsane bir oyundur. Google bu oyunun yapımcısı ile görüştü ve tekrardan koymasını istedi. Çünkü ne kadar şikayetçiler olsada oyun hayranlarıda oldukça çoktu. Flappy bird sadece 840KB lik bir oyundu. Ama efsane bir oyundu.

Yapımcısı oyunu tekrar yüklemeyi red etti. Google buna çok üzüldü ama flappy bir oyununu yaşatmayı istedi. Android 6 sürümüyle marshmallow u kullanarak flappy bird tarzı oyun yaptı ve sistem içine gömdü.

Bu oyunu açmak için ; Ayarlar => Cihaz Hakkında => Android sürümü

olan bölüme sürekli tıklayın. Tıklamak demek parmağınızla sürekli dokunup çekmek demek. Önünüze marshmallow logosu gelecektir. Onada sürekli tıklayın. 10 kere tıkladıktan sonra basılı tutun ve çekin. Gizli marshmallow oyununuz açılacaktır. Oyunun oynanma şekli basittir. Sadece dokunarak bu şirin androidimizi marshmallowlara dokundurmadan geçirmek. Şirin olduğuna bakmayın oldukça zor oyundur. marshmallowları geçebilmeniz için tecrübeli olmanız gereklidir.

CHROME TREX

Android telefon yapımcısı googledir. Ondan dolayı google her android sürümüne google chrome tarayıcısını yükler. Google chromede gizli bir oyun olduğunu biliyormusunuz ? Sevimli dinazoru engellerden sorunsuz biçimde geçirin. Onun evine ulaşmasına yardımcı olun.Oyun skor sistemli oyundur aslında sonu yoktur. Oyunu açabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı OLMAMASI gerekir. Telefonunuz internete bağlı değilken google chrome uygulamasını açın. Sol bölümdeki gibi çevrim dışı olduğunuza dahil bir sayfa çıkacaktır. Sayfada bir dinazor resimi göreceksiniz. Resime tıkladığınız anda oyun başlar. Oyunun oynanması basittir. Dinazorunuz koşarken önüne gelen engelleri zıplayarak aşın. Zıplamak için telefonunuzun ekranına dokunmanız yeterlidir. İlerleyen skorlarda dinazor hızlanır yeni yeni engeller çıkar.

 

Bu oyunlar sistem yapımcıları tarafından uygulamalara ve android yazılımının içine gömülmüştür. Silinmezler. Silinmesinede gerek yoktur siz açmadığınız sürece çalışmaz kapladığı yer 1 mb yi geçmez. İyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.