Çar. May 22nd, 2019

Android numarası olmayan spam mesajları engelleme

Telefonunuza reklam spam mesajlar gelmektedir. Kullanıcılar bu gereksiz mesajlardan oldukça rahatsız olmaktadırlar. Android telefon kullanıcıları spam mesajları engelleyebilir.

Mesajlar uygulamanızı açın

Sol bölgedeki 3 noktadan menüyü açın

Aşagı inin

Spam filtresi bölümünü açın

 

 

 

Spam numaraları ekle : Size sürekli spam mesajları gönderen veya mesajlar ile sizi rahatsız eden kişilerin numarasını spam numaralarına ekleyerek engelleyebilirsiniz.

Spam ifadelerine ekle : İşte en can alıcı nokta. Size spam mesajı gönderen firmaların numaraları yoktur. Mesajlarda sadece isimler vardır. Ondan dolayı spam numaralarına eklenmezler. Spam ifadelerine firma isimlerini eklerseniz o firmadan artık size reklam mesajları gelmez. Örnek olarak mega sofra firmasından gelen spam mesajları engelledim. resimde gördüğünüz gibi.

Bilinmeyen mesajları engelle : Bu bölümden bilinmeyen mesajlar engelledir.

Bu firmalar numaramı nerden buluyorlar ?

Bu konuyu okuduğunuza göre bu soruyu sormanız normaldir.

  1. Dışarıdan yemek siparişi verdiğinizde aradığınız firmalardan
  2. Web sitelerine kayıt olurken verdiğiniz numaranızdan
  3. Doldurduğunuz anketlerden
  4. Android telefonlarda bilinçsiz kullandığınız programlardan (Örnek vermek gerekirse bilinmeyen numaraların kim olduğunu öğrenmek için program yüklüyorsunuz. Bu programlara telefon rehberinizi okuması için izin veriyorsunuz ve rehberinizdeki numaralar çalınıyor. Sonra bu numaralar reklam verecek spam firmalara satılıyor. Bunu siz yapmayabilirsiniz arkadaşınızda yapabilir)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.