Paz. May 26th, 2019

Android oyun çözünürlük düşürme

Android telefon kullanıcıları internet üzerinden indirdikleri oyunların donmasından şikayetçi olurlar. Ondan dolayı oyunların çözünürlüğünü düşürmek isterler.Oyunlarda çözünürlük olayı yoktur ama grafik performansı düşürme olayı vardır.

Öncelikle çözünürlük olayını açıklamak isterim ;

Android oyunlarda ekran çözünürlüğü diye bir olay yoktur. Windows daki gibi oyunları 1024×768 degilde 800×600 yapıyım diye bir olay da yoktur. Android uygulamaları marketlerden telefon ekran çözünürlüğünüze göre inmektedir. Zaten günümüzdeki uygulamalar telefon ekran çözünürlüğüne kendisini otomatik uyarlamaktadır.

Ama oyun grafikleri düşürme olayı vardır.

Her akıllı telefonun ekran kartı aynı seviyede olmadığından dolayı oyunların grafik performasını düşürebilirsiniz. Bu da oyununuzda performans sağlayacaktır. Genellikle gameloft oyunları grafik performans ayarları sağlamaktadır.

Apk Dosyası olarak indirdiğiniz oyunlar telefonda donuyorsa ?

  1. Apk dosyaları olarak indirilen oyunlar başka bir işlemci mimarisi tarafından marketden indirilmiştir
  2. Apk dosyaları bozuk olabilir
  3. Telefonunuzun işlemci mimarisi bu oyunu desteklemiyor olabilir

Kısa özet geçmek gerekilirse. Android telefon , iphone telefonlarda oyun çözünürlüğü yoktur. Oyunları telefonunuz destekliyorsa zaten marketde görünecektir. Market üzerinden görünmeyen ve girdiğinizde telefonununuz tarafından desteklenmiyor denen oyunlar telefon tarafından desteklenmiyordur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.