Paz. May 26th, 2019

Android Telefon Veri Kurtarma

Yanlışlıkla sildiğimiz dosyaları bütün veri depolama aygıtlarından geri getirmemiz mümkündür. Depolama aygıtları kesinlikle dosyaları silmezler. Çalışma mantıkları sürekli dosyaların üzerine yazmaktadır.

Sildiğimiz dosyalar tamamen nasıl yok olur ?

  1. Silinen dosyanın üzerine başka bir dosya yazıldığı zaman silinen dosyalarımız tamamen ömür boyu yok olacaktır. Örnek vermek gerekirse ; Bir müzik dosyasını sildiniz , müzik dosyanızın boyutu yaklaşık 5MB. Siz bu dosyanın depolandığı biriminin üzerine 2MBlık dosyayı dahi yüklerseniz müzik dosyanız tamamen yok olacaktır. Kısacası katman üzerine başka bir katman geliyor ama alt bölgede kalan katman yok oluyor.

Dosyalarım silindikten sonra ne yapmalıyım ?

  1. Sakin olun
  2. Kesinlikle telefonunuza veya bilgisayarınıza veri yüklemeyin
  3. Kurtarma programları olan harici bilgisayarlara cihazınızı bağlayın
  4. Verilerinizi kurtarın

Android telefon kullanıcılarının yaptığı en büyük hatalardan birisi telefonda yanlışlıkla dosya sildikten sonra google player üzerinden silinen dosyaları kurtarma programları yüklemesidir. Siz silinen dosyanın üzerine dosya yükleyerek eski dosyanızı tamamen kayıp ediyorsunuz.

Dikkat etmeniz gereken nokta dosyayı sildiğiniz aygıta veri yüklememeniz.  Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve recovery my drivers programı ile telefondaki resimleri , müzikleri , videoları veya diğer verileri kurtarın.

Günümüzde en iyi veri kurtarma bilgisayar programı : Recovery my Drivers dir.

Bir dosyayı tamamen silmek istiyor ve kimsenin kurtarmasını istemiyorsanız ?

Telefon yada cihazınızda o dosya boyutunun 50 katı örnek vermek gerekirse ; 5MB boyutunda silinen bir dosya için 2,5GB boyutundaki bir dosyayı 10 kere silip yüklemenizdir. Verileriniz ömür boyu kayıp olacaktır. Tamamen silme özel programlarıda bu mantıkla gitmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.