Cum. May 24th, 2019

Apk Dosyaları Düzenleme

Android telefon uygulama veya oyun geliştirmeye yeni başlayan kimseler öncelikle apk dosyalarının nasıl düzenlenebileceği konusunda bilgi edinmek isterler. Genellikle apk dosyalarını açmak için karmaşık açıklamalar ve programlar önerilmektedir. Biz sizler için 25MB boyutunda olan ve ücretsiz sunulan apk studio programında nasıl apk dosyaları düzenlenir resimli göstereceğiz.

Öncelikle internet üzerinden programı bulun ve indirin. Program ücretsiz açık kaynak kodlu bir programdır.

Aşağıdaki resimdeki gibi apk dosyasını ve programı 1 klasörün içinde toparlayın. Bu sizin için daha karlı olacaktır çünkü dosyalarınız karışmayacaktır.

Apk Studio programını açın

Apk studio programında 2 tür işlem vardır. Daha önce açtığınız apk dosyalarını tekrardan birleştirmek veya apk dosyalarını bir klasöre çıkartmak.

Biz öncelikle apk dosyaları nasıl çıkartılır onu göstermek istiyoruz. Programı açtıktan sonra file apk kısmına tıklayın. Aşağıdaki resimdeki gibi bir menü gelecektir.

Project name : Bu bölümde oluşturacağınız apk dosyanının proje ismini belirleyebilirsiniz. İsimi kafanıza göre ayarlayın. Önemli olan proje isimi girerken aralarında boşluk bırakmamanızdır.

APK Path : Bu bölümde çıkartmak istediğiniz apk dosyasını seçmektesiniz.

Project Location : Apk dosyalarının çıkartılacağı bölümü seçmektesiniz

Create : Apk dosyalarını çıkartmaya başlayın.

Aşağıdaki resimdeki gibi apk dosyanızın çıkartılmış olduğunu göreceksiniz

Aşağıdaki resimdeki gibi program apk dosyasının bazı bölgelerini düzenleyebilmektedir. Bunlar genellikle kod sistemidir. Resim , müzik  , oyun videoları veya desteklenmeyen dosyalar için üçüncül part yazılımlar kullanmanız gereklidir.

Eğer düzenleme işleminiz bittiyse Build çekiç simgesine tıklayarak apk dosyanızı yeniden toplayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimdeki gibi. Apk dosyasını çıkarttığınız dosyanın içinde build klasörü vardır. Toparladığınız apk dosyaları bu klasör içine kayıt edilmektedir.

 

Bazı apk dosyaları düzenleyiciler üçüncül part programlar ile çıkarttıkları dosyaları düzenlemektedir. Bunu geri toplamak istediklerinde aşağıdaki resimdeki gibi adımları uygulasınlar. Dosyayı açtıktan sonra build yaparak apk dosyasını tekrardan kapatabilirler.

Bu güzel program çok yönlü kullanılabilir. İyi günler. Akaslan Blog.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.