Paz. May 26th, 2019

Bitcoin Hakkında Detaylı Bilgiler

Son zamanlarda isimini duyduğunuz bitcoin para birimi hakkında detaylı bilgi edinmek istediğinizi düşünüyorum. Öyle ise başlamak istiyorum.

Bitcoin nedir ? : Bitcoin internet üzerinde kullanılan dijital para birimidir. Bu para birimi belli aşamalar ile elde edilebilir.

Bitcoin daha önce nerede kullanılıyordu ? : Bitcoin tor ağında (Deepweb) kullanılıyordu. Tor ağı gizli ve yasal olmayan bir topluluk ağı olduğu için en güvenilir para birimi bitcoin’di. Çünkü dijital para biriminin geldiği yer ve banka birimi yoktu. Genellikle illegal işler yapanlar için uygun görüldü.İlk başlarda değersizdi. Hatta amerikalı James Frank 10.000 bitcoin karşılığında 1 adet pizza almıştı. Şu anki pişmanlığını düşünmek bile istemiyorum.Son zamanlarda webmasterler tarafından yatırım aracı olarak kullanılmaya başlandı.

Tor ağı nedir ? : Yukarıdaki paragrafı okuduğunuzda bu soruyu soracağınızı’da düşündüğüm için bu başlığı açmayı uygun buldum.

Normal internet kullanıcıları için erişim izini olmayan , özel programlar ile giriş yapılan ve herhangi bir arama motoru bulunmayan gizli bir ağdır. Uzmanlara göre tor ağındaki veriler normal internet ağındaki verilerden 7 kat fazladır. Bu gizli ağlar takip edilemediği için yasa dışı işler yapan kişiler , Profesyonel hackerler ve merak edenler için tercih edilir. Hiddenwiki tor ağının ilk yönlendirici motorudur. Yasalara uygun olmayan sitelerin linkleri ne yazık ki gizlidir.

Bitcoin nasıl kazanılabilir ?: Aklınıza bitcoin kazanıp satmak geldiğini biliyorum. Ama günümüzde bitcoin kazanmak okadar kolay değil.

Bitcoin sisteminin kimin çıkarttığı bilinmemektedir.Kurucusu asal sayı sistemi ile bize bitcoin kazanma şansı sunmuş. Biz buna bitcoin madenciliği diyoruz. Bitcoin madenciliğini bilgisayarınız otomatik yapmaktadır (Gerekli programları yüklediğiniz anda). Bilgisayarınızı madenciliğe açtığınız anda asal sayı bulma işlemi başlıyor. İlk bitcoin sistemi 1 den başladığı için bitcoin kazanmak çok kolaydı. (3,5,7,11,13,17 gibi). Bildiğim kadarıyla bitcoin madenciliği 2006 da başladı. Günümüzde bitcoin bulmanın ne kadar zor olduğunu anlamışsınızdır umarım.

Hevesinizi kırmak istemiyorum bitcoin madenciliği yapacaksanız eğer sağlam ekran kartı olan bilgisayarınız olması gerekiyor. İşlemci gücü bitcoin madenciliğinde yetersiz kalmaktadır, ondan dolayı bitcoin madenciliğinde en hızlı şekilde asal sayıları kıran ekran kartı çipleridir. Sağlam ekran kartınız veya Minner cihazınızın olması gerekiyor.

300wattlık power suppy olan bir bilgisayar

24*300 = 7 Kw günlük.

Kilowatt 50 kuruş olsa günümüzde günlük 3.5tl

30 gün içinde 105tl elektrik harcaması olacaktır. Bu sadece bitcoin madenciliğinde. Bunun karşılığında aylık 140tl gibi bir bitcoin kazanacaksınız.Bu madencilik sistemine büyük firmalarda katılmış bulunmaktadır. Sizin bilgisayarınızın belki onbinlerce katında yüksek özellikte olan bilgisayarlar ile girmişlerdir. Aşagıdaki resimde gördüğünüz minner datacenteri. Bitcoin madenciliği için hazırlanmıştır.

Bitcoin madenciliği yapmak yerine internet üzerinden belli görevler karşılığında bitcoin veren siteleri takip ederek kazanmanız daha mantıklıdır.

Bitcoin para birimi geleceği : Arkadaşlar bu para biriminin geleceği parlak. Dünyada kullanılan para birimi dolar yakında çökecektir. Dolar çöktükten sonra yerini alabilecek tek para birimi bitcoindir. Çünkü bankası yok , üretimini yapan bir aile yok ve takip edebilecek bir devlet yok.

Şu anda bazı ülkelerde bitcoin bankamatiği bulunmaktadır. Özellikle Çin Cumhurliyeti geleceğin para birimi hakkında yatırım yapmaya başlamış durumda.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.