Cum. May 24th, 2019

Facebook Yüklenmiyor

Facebook uygulaması akıllı telefonlara yüklenmeyebilir veya bilgisayarda yüklenmeye bilir. Bu kelimenin iki anlamı olduğundan dolayı ikisini de detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Facebook bilgisayar yüklenmiyor

Bu konuyu maddeler halinde açıklamak isterim.

  • Facebook hızlı açılıyor ama sayfa görselleri yok sadece yazılar var: Facebook güvenli protokol “https://” kullanmaktadır. Bu protokole bağlanmak için bilgisayarınızın tarih ve saat ayarı doğru olmalıdır. İlk başta bu hatayı veriyorsa, internet bağlantısı anlık yavaş olabilir. Ancak sürekli bu hatayı alıyorsanız tarih ve saat ayarlarınız yanlış demektir.
  • Facebook geç açılıyor: Bu hatanın sebebi internet bağlantınızın yavaş olmasından kaynaklanabilir. Herhangi bir proxy veya vpn ağı kullanmanızda bu hataya neden olabilir. Unutmayın internet hızınız yüksek olsa da, ping hızınızın yavaş olması facebookun yavaş yüklenmesine neden olabilir.
  • Facebook bilgisayarda çok yavaş: Bunun birden çok nedeni olabilir arkadaşlar. Bilgisayarınızın donanımsal gücü yeterli değildir, Bilgisayarınızda bulunan grafik kartının yazılımları yüklü değildir, internet tarayıcınızda proxy kayıtlıdır ve proxy ölmüştür. Ondan dolayı sorununuzu konu altına yorum olarak atarsanız size yardımcı olabiliriz.

Telefona Facebook Yüklenmiyor

  • Facebook uygulaması google play üzerinde görünmüyor: Telefonunuz üzerinden google play a giriş yapıyor ve facebook uygulamasını göremiyorsanız, telefonunuz artık facebook uygulamasını desteklemiyor demektir. Facebook lite gibi basit uygulamaları kullanabilirsiniz. Bunun nedeni telefonunuzun donanım veya yazılım yetersizliğidir.
  • Telefon facebook uygulamasını desteklemiyor: Bu hatayı alıyorsanız, yukarıdaki mantığın aynısı olduğunu bilmeniz gereklidir. Telefonunuz yazılımsal veya donanımsal olarak facebook uygulamasını desteklemiyor.
  • Eskiden facebook uygulaması yükleniyordu, Şimdi yüklenmiyor ve görünmüyor: Facebook uygulamasının yeni sürümü telefonunuzu desteklemiyor demektir.
  • Telefon tarayıcısı facebooka girmiyor: Böyle bir mantık yoktur. Tarayıcınız başka internet sayfalarına giriyor mu kontrol edin. Eğer telefonunuz başka internet sayfalarına giriyor, facebook a girmiyorsa; internet tarayıcısını sıfırlamanız gereklidir.

Biz detaylı bir şekilde açıklama yaptık. Eğer bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız, konu altına yorum atabilirsiniz. Böylece sizlere yardımcı olabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.