Cum. May 24th, 2019

Google Adsense Hangi Siteleri Onaylar

Günümüzdeki web site sahiplerinin en büyük hayallerinden birisi adsense hesap sahibi olmaktır. Google adsense, web site sahiplerine kazanç sağlayan garantili bir reklam aracıdır. Google sitelerinize reklam verir, reklam firmalarından kazandığı paralar ile size paylar verir. Peki adsense hangi web sitelerini onaylar. Günümüzdeki birçok site sahibinin merak ettiği olaylardan birisidir. Biz detaylı bir şekilde açıklayacağız.

1.) Özgün Makaleler

Google adsensenin onaylanması için makaleleriniz kesinlikle özgün olmak zorundadır. Özgün makale barındırmayan sitelerin onaylanma zamanı uzun sürer. Bu uzun zaman içinde, özgün olmayan sitelerin çoğu adsense tarafından uygun bulunmaz ve red edilir.

2.) Görsellik barındıran siteleri daha hızlı onaylanır

Evet arkadaşlar. Google adsense, makalelerinde görseller bulunduran web sitelerini sever. Ondan dolayı makaleleriniz de görseller bulundurmanız gereklidir. Düz yazılı web sitesini artık günümüzdeki kullanıcılar bile sevmiyor makaleyi okumadan siteyi terk ediyor. Ancak makale içlerine eklediğiniz görseller hem kullanıcıları web sitenizde tutacak hem de google adsense de onaylanmanızı kolaylaştıracaktır.

3.) Gerçekçi bir tema

Siteniz görsellik bakımından düzenli olmalıdır. Google adsense de hızlı onaylanmanın bir yolu ise düzenli tema barındıran web siteleridir. Google dağınık, amacı belli olmayan web sitelerini sevmez ve bu sitelere reklam vermek istemez. Çünkü tema görselliği olmayan sitelerin, kullanıcılara reklam konusunda sıkıntı açacağını bilir.

4.) Legal içerik

İllegal siteler google adsense politikalarına uygun değildir.

İllegal: Yasal olmayan içerikler. Warez, İndir, Crack indir veya uygunsuz kelimeler barındıran web siteleri.

Ondan dolayı, google adsense de hızlı onaylanmanın bir yolu da legal içerikli web sitesi olmaktır. Google adsense onayı için web sitenizi ziyaret eden yöneticiler, sitenizde uygunsuz illegal içerikler tespit ederse başvurunuzu red ederler. Ayrıca başka başvuru için sitenizi engellerler. Onlar geldiğinde ilk görecekleri, legal içerikler olmalı.

5.) Uzun kelimeli içerikler

Sitenize girdiğiniz makalelerin kelime sayısı ne kadar uzun olursa, adsensede onaylanmanız o kadar kısa sürecektir. H4, H3, H2 ve H1 gibi başlıkların belirgin olduğu, kullanıcılara doğru bilgilerin sunulduğu uzun kelimeli makaleler hem kullanıcılar tarafından hem de google tarafından çok sevilmektedir. Google adsense yetkilileri sitenizi ziyaret ettiğinde, uzun makaleler görürse büyük ihtimal sitenizi onaylayacaktır.

WordPress 5 sürümü ile efsane özellikler getirdi. Kullanıcılara hem kolaylık hem de seo uyumlu makale yazması konusunda yardımcı olabilecek araçlar sundu. Ondan dolayı güzel bir wordpress teması alın ve kaliteli makaleler girin. Açıkcası wordpress 5 gelmeden önce haber scripti almayı düşünüyordum. 5 sürümünde konu bölümünü görünce güzel bir tema almaya karar verdim. Güzel bir tema, uygun başlıklar, açıklayıcı uzun konular ve bu konuları görseller ile desteklerseniz sizinde google adsense hesabınız en kısa sürede onaylanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.