Cum. May 24th, 2019

Google otomatik reklam kapatma (Resimli Anlatım)

Google son zamanlarda Adsense üzerinden gelir sağlayan web sitelerine kolaylık sağlamak için otomatik reklamlar sistemini oluşturdu.

Bu sistemde sayfanıza tek bir adsense kodu ekliyorsunuz daha sonra google uygun bulduğu bütün yerlere otomatik olarak reklam ekliyor. Ancak bu durumdan bazı site sahipleri rahatsız olmuş durumda. Çünkü otomatik reklamlar sitenin temasını bozabiliyor, kullanıcıyı rahatsız edebilecek boyuta gelebiliyor.

Otomatik reklamları kapatma

1.) Öncelikle sitenizde bulunan bütün adsense reklam kodlarını kaldırın. Sitenizde adsense reklamları olmadığına dikkat edin. Siteniz temiz reklamsız şekilde kalsın.

2.) Daha sonra adsense hesabınıza giriş yapın. Otomatik reklamlar bölümüne tıklayın.

Etkinleştirilmiş bir biçim yok bölümünün yanındaki kaleme tıklayın. Ben daha önce otomatik reklamları kapattığımdan dolayı etkinleştirilmiş bir biçim yok bölümü var.

3.) Daha sonra burada bulunan bütün reklamları kapatın. Hepsini kapattıktan sonra AMP içi otomatik reklamları da kapatın.

Arkadaşlar otomatik reklamları kapattınız. Şimdi Reklam Birimleri bölümüne giderek sitenize uygun boyutta reklamlar oluşturun. Ancak otomatik reklamları kodları ekledikten sonra tekrar görebilirsiniz. Ondan dolayı 4 saat beklemelisiniz. Google otomatik reklamlar tamamen kayıp olmuş olacaktır.

Otomatik reklamlar ne kadar yararlı görünse de, pek sağlıklı değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.