Çar. May 22nd, 2019

iPhone’dan Android’e Numaraları Aktarmak

Telefondaki numaraları el ile aktarmak oldukça zor ve zaman alıcıdır. Sim kartları belirli numaraları kapasitesinde tutabilir. Neyse ki günümüzde akıllı telefonlar var.

Rehberdeki numaraları, İphone’den android’e nasıl aktarabiliriz kolay yollarını göstereceğiz.

1.) Google hesabınızla kişileri iPhone’dan Android’e aktarma

Android telefon kullanmak için google hesabı oluşturmanız gereklidir. Google hesabı oluşturduktan sonra, İphone telefonunuzu elinize alın ve Ayarlardan, “Posta, Kişiler, Takvimler” bölümüne gidin. Burası, google hesabınızı gireceğiniz yerdir. “Hesap Ekle” butonuna basarak google hesabınızı ekleyin.

İphone telefonunuz daha sonra, google hesabınızın hangi bölümünü senkronize etmek istediğinizi soracaktır. Bu bölümden Rehberi seçin. Daha sonra Android ve İphone cihazınız, rehberi birbirine senkronize etmeye başlayacaktır. Bu işlem süreci internet hızınıza bağlıdır. Kişiler senkronize olurken, cihazların internete bağlı olduğundan emin olun.

Senkronize olayı bittikten sonra, İphone size bildirim göndermez. Kişilerinizin senkronize edildiğini kontrol etmek istiyorsanız, https://contacts.google.com/u/0/ bölümüne gidin. Kişilerinizi senkronize ettikten sonra Android cihazınızı açın ve kişileri rehberinize senkronize edin.

2.) iCloud ile aktarma

Öncelikle bu yöntem için, İphone telefonunuzu, İclouda bağlamış olmanız gerekir. İphone’dan ayarlar bölümüne giriş yapın. “Posta, Kişiler, Takvimler” bölümünü seçtikten sonra, “iCloud” hesaplarını seçin. Ardından rehber geçişini açın. İphone cihazınız İcloud ile olan bağlantılarını birleştirmek isteyecektir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra, bilgisayarınızdan https://www.icloud.com/ adresine giriş yapın. Apple kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra, kişiler bölümünü seçin. Daha sonra sol alt köşede bulunan dişli simgesine tıklayın. Daha sonra tümünü seçin. Sonra “Export vCard” seçeneği ile numaralarınızı dışa aktarın.

Gmail.com a girerek, kişiler bölümüne giriş yapın. “Posta” butonuna tıklayın, “diğer” bölümüne basın ve “al” seçeneğini seçin. Buradan “dosya seç” diyerek, icloud üzerinden indirdiğimiz rehber dosyasını yükleyin. Dosya yüklendikten sonra kişileriniz görülecektir. Android telefonunuza giriş yapın ve rehberi senkrolize edin.

3.) iTunes ile Aktarın

Gmail hesabı kullanmıyorsanız, iphone telefonunuzda bulunan rehberi bilgisayar üzerinden android telefonunuza aktarabilirsiniz. Bunun için İtunes programını kurmanız gereklidir.

Öncelikle İtunes, programını kurun. Sonra İphone telefonunuzu bilgisayara bağlayın. İtunes’de telefonunuz görülecektir. Telefonunuza tıklayarak cihaz ekranına giriş yapın. Bilgi sekmesinde ki, “Kişileriyle Eşitle”nin yanındaki seçeneği işaretleyin. Aşağıdaki açılır menüden, “Google Kişileri”ni seçin ve google hesap bilgilerini girin. (Yeni bir google hesabı oluşturun). Daha sonra android telefonunuza, google hesap bilgilerinizi ekleyin ve senkronize etmesini bekleyin.

Dürüst olmak gerekirse, İphone telefondan Android telefonlara aktarım yapabilen birçok program bulunmaktadır. Biz en basit, ve en güvenlik 3 yöntemi sunmuş bulunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.