Paz. May 26th, 2019

Telefon güncelleme gelmiyor

Akıllı telefon kullanıcıları telefonlarına güncelleme gelmemesinden şikayetçilerdir. Öncelikle güncellenmeyen telefonlarda ne gibi sorunlar ortaya çıkar

Yeni uygulamalardan mahrum kalırsınız ; Yeni çıkan uygulamaları telefonunuzun donanımı desteklesede yazılımı desteklemez. Ondan dolayı yeni uygulamaları açamazsınız.

Uygulama desteği biter ; Yazılımı güncellenmeyen telefonlar güncellenen uygulamalara ayak sağlayacak duruma gelmezler. Güncellenen uygulamalar artık telefonunuz tarafından desteklenmeyecek duruma gelir. Son olarak telefonunuzda yüklü olan sürümün desteği bittiğinde telefonunuz artık o uygulamayı desteklemez. (Oyunlarda destekleme olabilir ama whatshapp , facebook , instagram gibi uygulamalarda olmaz)

Uygulamalar daha çok kasmaya başlar ; Eski sürüm işletim sistemi ile yeni nesil uygulamalar uyumlu çalışmazlar. Ondan dolayı uygulamalar kasar

 

TELEFONLARA NEDEN GÜNCELLEME GELMEZ ?

Çok can alıcı bir soru. Aslında etrafımıza bakarak bunun cevabını anlayabiliriz. Sorunun cevabı çok basit.

Sorunun cevabı : KAPİTALİZM

Telefon üretici firmalar ürettikleri telefonlara 1 yıl güncelleme desteği sunacağını söylerler. Çünkü yeni modeli satmak için modellerin eskimesi gereklidir. Yeniyi satabilmesi için eskiyi çöp duruma getirecek güncelleme olayını yapmıyor.

Özellikle bir marka var hergün yeni bir model çıkartıyor kesinlikle güncelleme sunmuyor. Bu markadan da uzak durmalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.