Paz. May 26th, 2019

Telefonda pubg kasıyor

Makale içerikleri:

  1. Telefonda başta pubg oyunu kasmıyordu, sonradan kasmaya başladı
  2. Oyun yüklendiği günden beli telefonda kasıyor
  3. Pubg oyununu apk olarak indirip yükledim telefonda kasıyor
  4. Pubg Mobile google playde çıkmıyor

Telefonda başta pubg oyunu kasmıyordu, sonradan kasmaya başladı

Arkadaşlar oyunu yüklediğiniz ilk günden beri kasma yok ancak kasmalar sonradan çıktıysa bunun iki nedeni olabilir.

1.) İnternet bağlantınız yavaş olabilir

İnternet bağlantınız ne kadar yüksek görünse de, pubg mobile oyununu sorunsuz oynamak için ping seviyenizin düşük olması gereklidir. Eğer oyun oynarken pubg oyunu sürekli donuyor sa internet ping hızınızda sorun olabilir.

Çözüm: https://www.speedtest.net/  Sitesine giriş yapın. Telefon üzerinden speedtest mobil uygulamasını google play üzerinden ücretsiz indirip test yapabilirsiniz. İnternet hızınızın ping değerleri:

a.) Pingler yüksek ise : Pingleriniz 40 ve üzeri ise, modeminizi kapatıp tekrardan açın. Tekrardan hız testi yapın. Pinginiz düşmüş ise oyunu sorunsuz oynayabilirsiniz. Pinginiz yüksek ise, internet sağlayıcınızdan destek isteyin.

b.) Pingleriniz 40’ın altından ise: Eğer pingleriniz 40 ın altında ise, internet bağlantınızın upload hızı 1mbit, download hızı 4mbit üzerinde ise diğer yöntemlere geçebilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise oyun çerezlerini temizlemektir.

  • Telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Uygulama yöneticisi veya uygulamalar bölümüne giriş yapın
  • Pubg oyununu bulun ve üzerine tıklayın
  • Hafıza bölümüne giriş yapın. (Android sürümüne göre önbelleği temizleme olayı farklı bölgelerde olabilir)
  • Daha sonra ÖNBELLEĞİ TEMİZLE seçeneğine tıklayın.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda oyun ön belleği temizlenecektir. Bu olaydan sonra oyunun donmayacağını düşünüyorum.

Eğer bu işlemleri yaptıktan sonra donma olayı devam ediyorsa veriyi temizle seçeneği ile tamamen oyunu sıfırlayabilirsiniz. Oyunu sıfırlamak oyun bilgilerinizin kayıp olmasına neden olabilir.

Eğer telefonunuzda yeterli hafıza yok ise, pubg oyunu donabilir. Telefon hafızasını temizleme konusunu merak ediyorsanız: https://akaslan.org/telefondaki-gereksiz-dosyalari-bilgisayar-ile-temizleme.html

Oyun yüklendiği günden beli telefonda kasıyor

Telefonunuza pubg oyununu yüklediğiniz günden beri oyun kasıyor ise, telefonunuzda arka planda çalışan gereksiz uygulamalar olabilir. Uygulama yönetici çalışan hizmetlerde bunları görebilirsiniz.

Eğer telefonunuzun temiz olduğuna ve fazla uygulamanın çalışamadığına inanıyorsanız, telefonunuz pubg oyunu için uygun değildir. Youtube üzerinden Telefonmarkası Pubg gameplay diye aratın. Sizin telefon modelinizde aynı şekilde oynayan insanların youtube videolarına ulaşabilirsiniz. Eğer videolarda donma olmuyor sizde oluyor ise yukarıdaki başlığa tekrar geçin.

Ayrıca telefonunuz orjinal olmayan fason bir telefon olabilir. Anlayan birisine götürüp telefonunuzu göstermeniz gereklidir.

Pubg oyununu apk olarak indirip yükledim telefonda kasıyor

Arkadaşlar telefonunuz pubg oyununu desteklemiyor olabilir. Oyun google play üzerinden yaptığınız aramalar ile çıkmıyorsa telefonunuz oyunu desteklemiyordur.

Birde apk dosyaları dağınık ve içine gizli kodlar yerleştirilmiş dosyalar olabilir. Ondan dolayı google play üzerinden pubg oyununu indirin.

Pubg Mobile google playde çıkmıyor

Arkadaşlar telefonunuz oyunu desteklemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.