Paz. May 26th, 2019

Telefonda reklam çıkıyor

Makale İçerikleri:

  1. Telefonun ana ekranı ve kilit ekranında reklam çıkıyor
  2. Telefonda internet gezintisinde reklam çıkıyor
  3. Oyunlarda ve uygulamalarda reklam çıkıyor

1.) Telefonun ana ekranı ve kilit ekranında reklam çıkıyor

Telefonunuzun ana kilit ekranında ve ekranında reklamlar çıkıyorsa, bunun nedeni telefonunuzda bulunan uygulamalar olabilir. Özellikle ram temizleme programları bu tür reklamları çok getirmektedir. Uygulamalarınızı kontrol edin. Gereksiz uygulamaları kaldırın.

Eğer bu reklamların getirdiği uygulamayı tahmin ediyorsanız, (Ayarlar => Uygulama yöneticisi bölümünden) tahmin ettiğiniz uygulamayı devre dışı bırakın. Eğer uygulamayı devre dışı bıraktığınızda, reklamlar kalkıyorsa, reklamların gelmesine bu uygulama sebep oluyordur. Uygulamayı devre dışı bırakmaya devam edebilir veya uygulamayı kaldırabilirsiniz. Böylece gereksiz reklamlar kalkmış olacaktır.

Çin malı, orjinal olmayan telefonlarda da sürekli reklam çıkabilir. Bunun nedeni içine gömülmüş reklamlardır. Onlarda reklamları kaldırmak için teknik işlemler yapmak gereklidir.

2.) Telefonda internet gezintisinde reklam çıkıyor

İnternet gezintilerinde, girdiğiniz web sitelerinde reklamlar olabilir. Akıllı telefonlarda bu reklamları engellemek için tarayıcınıza özel ayarlar yapmanız gereklidir. Ancak bu ayarlar web sitesinin görünümünü bozacak ve site içeriğini tam bir şekilde göremeyeceksiniz.

Ancak özel akıllı telefon tarayıcıları kullanarak bu reklamları engelleyebilirsiniz.

Ayrıca bazı siteler reklamları aşırı derecede abartmaktadır. Özellikle illegal sitelerde bulunan reklamlar aşırı derecede rahatsız edicidir. Bu reklamları ancak sekmeleri kapatarak engelleyebilirsiniz. Daha sonra bu reklamların olduğu sitelere giriş yapmayın. Aksi taktirde reklamlar yeniden çıkacaktır.

3.) Oyunlarda ve uygulamalarda reklam çıkıyor

Oyunlar eğer online oyun değil ise, internet bağlantınızı kapatarak oyunu oynayabilirsiniz. Eğer oyun internet bağlantınız olmadan çalışmıyor ve reklam çıkıyor ise, bu konuda oyunun premium sürümünü almalısınız. Çoğu firmalar premium sürümünde reklamları kaldırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.