Paz. May 26th, 2019

Windows başlangıç programları kapatma

Windows işletim sistemi kullanıcıları başlangıçta otomatik açılan programların sistemi yavaşlatmasından şikayetçilerdir.  Siz başlangıçta açılan gereksiz programları iptal ederek bilgisayarınızın daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Tek yapmamız gereken msconfig adlı sistem uygulamasını kullanmaktır.

Windows vista , 7 ve üzeri kullanıcılar başlat menüsüne msconfig yazarak sistem uygulamasını açabilir

Windows vista altı kullanıcılar (windows xp , milenium  , 2000 ) kullanıcıları Başlat => Çalıştır bölümüne msconfig yazarak programı çalıştırabilir.

Sistem yapılandırma programı açılmıştır. Sizin burada yapmanız seçmeli başlangıç öğelerinden gereksiz olanların başlatmasını engellemek olacaktır. Yukarıdaki başlatma menüsüne girin

Bu menüde bilgisayarınız açıldığı anda başlatılan hizmetler sunulmaktadır. Bunları siz ayarlayabilirsiniz. Bu menüdeki uygulamalarda sistem uygulamaları yoktur. Onlar herzaman başlangıçta çalışırlar. Ondan dolayı hepsini kapatırsanız windows işletim sisteminiz zarar görmeyecektir. Ben gereksiz programları kaldırmak istiyorum.

Gereksiz programları kaldırdıktan sonra uygula butonuna tıklıyorum. Windows sizden yeniden başlatılma isteyecektir. İster yeniden başlatın ister sonra bilgisayarınızı kapattıktan sonra yeniden başlatılma oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.